Domů / Bankovní půjčky / 4 tipy, jak vybrat nejlepší nebankovní půjčku

4 tipy, jak vybrat nejlepší nebankovní půjčku

Nebankovní půjčky jsou v dnešní době stále více oblíbené. Není se čemu divit. Mají mnohem jednodušší podmínky a požadavky pro schválení žádosti. Často není nutné ani doložení příjmů a problémem nebývá ani záznam v registru dlužníků. Právě díky tomu, že existuje tak široká nabídka různých půjček, je dobré umět chytře vybírat.

1. Porovnejte všechny dostupné nabídky

Základem bývá porovnat všechny dostupné nabídky na úvěr. V dnešní době existuje nespočet společnosti, která nabízí úvěrové produkty. Pokud chcete opravdu výhodnou půjčku, musíte projít větší část těchto nabídek. Zvýšíte tím šanci, že najdete opravdu výhodnou nabídku, kde nezaplatíte tolik peněz navíc.

2. Vybírejte osvědčené poskytovatele

Výběr nebankovní půjčky by neměl být podmíněn pouze sledováním úrokové sazby, doby splatnosti nebo maximální možné částky. Důležité je ohlížet se i na to, od jakého poskytovatele budete půjčku čerpat. Sledujte reference a ohlasy předchozích klientů na internetu. Čím více informací o dané společnosti, tím snižujete riziko, že naletíte podvodníkům.

3. Výše úrokové sazby

Hlavním parametrem, podle kterého většina lidí vybírá novou mikropůjčku, je výše úrokové sazby. Obecně se dá říci, že čím nižší úroková sazba tím lepší. Ovšem na druhou stranu je nutné zvážit i všechny ostatní parametry a brát nabídku na finanční produkt jako kompletní celek se všemi náležitostmi. Nezapomeňte si veškeré informace a důležitá čísla ověřit i ve smlouvě předtím, než jí podepíšete.

4. Nezapomeňte ani na poplatky

Při sledování výše úrokové sazby řada lidí zapomene na to, že u půjček mohou být účtovány i poplatky. Často se objevují nabídky s velmi nízkou úrokovou sazbou, které však obsahují poplatky. Ve výsledku se může stát, že na poplatcích zaplatíte více, než byste zaplatili i jiné půjčky s vyšším úrokem.

Shlédněte také

Půjčka, která zastaví Vaše finanční strádání

Půjčování peněz od soukromých společností, které nepatří do sítí bank, bývá, čím dál, tím častěji …