Domů / Novinky / Bankovní nebo nebankovní půjčka

Bankovní nebo nebankovní půjčka

V dnešním světě si můžete půjčit různými způsoby, u soukromníka, u přátel, ale také u nebankovní společnosti, v neposlední řadě také v bance. Jednoduchá domluva ve většině případů, rovněž minimum podmínek a administrativa prakticky na nule. Nebojte se proto jednat, když rodinná kasa zeje prázdnotou a složenky prostě nepočkají.

Spoustu možností se nabízí na obou stranách, takže kde začít?

Bankovní půjčky mají výhody obecně v nižších úrokových sazbách. Na druhou stranu to ale nebude zcela zadarmo, protože potenciální zájemce musí projít určitým sítem požadavků. Je totiž nutné, aby dal najevo, že na splacení půjčky opravdu má. Potvrzení o příjmu je samozřejmostí i v současném nebankovním sektoru, banka si vás však prověří ještě o něco více než nebankovní společnost.

Vyřízení online je samozřejmostí vždy, nebankovní sektor bude rychlejší

Takže, co si vybrat? Bankovní nebo nebankovní půjčka? V bance budete jednat trochu déle, v nebankovním sektoru dostanete peníze o poznání dříve. Pokud chcete dva nebo tři tisíce a na peníze poměrně spěcháte, rozhodně není vážný důvod chodit do banky. Nebankovní cestou vyřídíte vše během pár minut a nebudete muset chodit na kamennou pobočku. Peníze budou hned po ruce na zaplacení složenek nebo nájmu, nemusíte čekat na zpožděnou platbu od zaměstnavatele nebo proplacení faktur od obchodních partnerů, pokud jste OSVČ.

Nevýhodou nebankovních půjček je například vyšší úrok

Samozřejmě, jako snad vše na světě, i nebankovní půjčky mají určité nevýhody. Například, hrozí tu vyšší úroková sazba než v bance. Nebankovní společnost si vás prověří méně než banka, riziko nesplacení dluhu je tu poměrně velké a poskytovatel se tak chce vlastně pojistit, že vše bude v naprostém pořádku. Naštěstí máte na trhu desítky možností a můžete se pečlivě informovat, co a jak.

Shlédněte také

Srovnáváme 3 nebankovní malé půjčky

Když se rozhodnete pro půjčku, musíte pečlivě zvážit, kde si ji vlastně sjednáte. Nemávejte nad …