Domů / Bankovní půjčky / Co představuje pojem refinancování?

Co představuje pojem refinancování?

V dnešní době má nějaký druh úvěru téměř každý. I proto čím dál více lidí hledá způsoby, jak si při splácení ulehčit, protože nastavené splátky začnou být z různých důvodů po čase příliš vysoké. Lidé také chtějí více ušetřit a hledají cesty, jak toho dosáhnout.

vysvetleni-refinancovani

Co je refinancování?

Refinancování půjček je forma úvěru, která má sloužit k zaplacení staršího úvěru. V podstatě se jedná o nahrazení jednoho úvěru jiným, většinou výhodnějším. Je nutné upozornit na to, že refinancování je něco jiného, než konsolidace půjček. Ta slučuje více úvěrů (spotřebitelské úvěry, kontokorenty, kreditní karty, atd.) do jedné půjčky.

Proč refinancovat?

  • Tím, že převedete půjčku do jiné banky, můžete ušetřit měsíčně i tisíce korun
  • U spotřebitelských úvěrů se neustále snižují úrokové sazby, a navíc máte šanci snížit nebo úplně zrušit i některé další zbytečné poplatky
  • Často je možné si půjčit ještě nějaké peníze navíc, které se vždycky hodí
  • Díky nižším splátkám můžete konečně ulevit rodinnému rozpočtu

Kdy lze refinancovat?

U refinancování je nutná zletilost a způsobilost k právnímu jednání. Většinou jsou zapotřebí také dva doklady totožnosti. Předložit musíte veškeré dokumenty, které dokládají, kolik nyní splácíte i podmínky současné půjčky. Zpravidla je požadován i doložitelný příjem, i když u nebankovních společností to nemusí být pravidlem. Nebankovní společnosti mívají podmínky schválení úvěru o něco mírnější. To, zda vám bude refinancování hypotéky či půjček schváleno nebo ne, rozhodne finanční společnost. Pokud žádáte v bance a máte potíže se splácením svých závazků nebo jste v exekuci, nejspíše na něj nedosáhnete. Šanci však máte u nebankovních společností, které poskytují úvěry i méně bonitním klientům.

Výhodné řešení příliš vysokých splátek

Refinancování je příjemný způsob, jak poměrně rychle přejít z nevýhodného úvěru na výhodnější. Nejen, že vás potěší nižší splátky, ale navíc vám mohou být nabídnuty i peníze navíc.

Shlédněte také

Chcete renovovat? Pomůže vám půjčka na rekonstrukci

Koupením vlastního bydlení to nekončí. Ať už byt či dům, obojí potřebuje péči a údržbu. …