Domů / Novinky / Jak poznat nejvýhodnější půjčku na trhu?

Jak poznat nejvýhodnější půjčku na trhu?

Přišli jste nedávno o pravidelný příjem nebo jste se dostali do finanční tísně a potřebujete peníze, abyste mohli normálně fungovat? Ať už vás postihlo cokoliv, co je důvodem toho, že vaše peněženka zeje prázdnotou, existuje východisko ze situace. Tímto východiskem je nebankovní půjčka, se kterou se na finančním trhu setkáte opravdu velice často. A právě to nabádá lidi k jedné otázce, a sice – jak poznat tu nejvýhodnější půjčku?

Jak již bylo zmíněno, trh je v současné době doslova zaplavený nejrůznějšími půjčkami. Zejména poskytovatelé nebankovních úvěrů se předhání v nabídkách, ve výšce úroků nebo ve výhodnosti podmínek. Abyste však nenaletěli “na špek” a zvolili úvěr opravdu dobrý a výhodný, prozradíme vám, co brát při výběru půjčky v potaz.

Výhodnost úvěru určují parametry úvěru

Pravděpodobně se shodneme na tom, že výhodnost jednotlivých půjček určují parametry úvěru. Na plané řeči typu “nabízíme vám nejvýhodnější půjčku na trhu” bychom neměli skočit, většinou se pod takovými nabídkami ukrývá spíše nejméně výhodný úvěr, jehož podmínky jsou často schovány pod malinké hvězdičky ve smlouvách nebo na plakátech.

Neskočte tedy na marketingové slogany ani sliby. Raději se dívejte na fakta, v tomto případě na parametry, které jednotlivá půjčka má.

Jaké parametry sledovat?

Tím nejdůležitějším parametrem při výběru půjčky by měla být hodnota RPSN. Jedná se o roční procentuální sazbu nákladů, na což se musí přihlížet spíš než na klasický úrok. V rámci RPSN jsou totiž zahrnuté také veškeré přidružené poplatky, které jsou s půjčkou spojeny.

Kromě hodnoty RPSN by se také mělo přihlížet k dalším věcem, rozhodující by například měla být také dostupnost zákaznické podpory, rychlost vyplácení peněz na účet nebo možnost odkladu splátek či předčasné uhrazení dluhů bez sankcí.

 

Shlédněte také

Nebankovní půjčky jsou tu pro každého

Potřebujete půjčit peníze? Na současném trhu je možné vybrat si hned ze tří různých konkrétních …