Domů / Novinky / Nebankovní půjčky jsou tu pro každého

Nebankovní půjčky jsou tu pro každého

Potřebujete půjčit peníze? Na současném trhu je možné vybrat si hned ze tří různých konkrétních cest. O jaké se jedná? První možností jsou banky, které však vyžadují vysokou bonitu a bezproblémovou finanční minulost. Druhou možností jsou půjčky od soukromých osob, které jsou zatím teprve v začátku a ne každý k nim má důvěru. A třetí možnost? Nebankovní půjčky. Ty můžeme považovat za skutečný hit. Důvodů je celá řada. Jedním z nich je zcela určitě celková rozmanitost, která je s nimi spojena. V souvislosti s tím musíme říci, že zde jsou v podstatě pro každého. Pojďte se na toto naše tvrzení podívat blíže.

Pro problémové klienty

První skupinou lidí, pro kterou mohou být nebankovní půjčky vhodné, jsou takzvaní problémoví klienti. Jejich charakteristika může být skutečně různorodá, a když se podíváme na několik hlavních poznávacích znamení, tak musíme říci, že problémový klient:

  • Může mít problém s doložením příjmu
  • Má zápisy v bankovních či nebankovních registrech
  • Je v exekuci

Je jasné, že takový klient rozhodně není a ani nebude ideální. V souvislosti s tím je také jasné, že když by žádal o bankovní půjčky, nemá zde žádnou šanci. Nebankovní segment však dokáže i takovým lidem nabídnou půjčku. Mnohdy dokonce i přesně s ohledem na jejich požadavky, například pokud jde o výši dostupných částek.

Pro klienty, kteří hledají nízký úrok

Nebankovní segment nemusí být nutně tím, který je považován za ten, který je výrazně nevýhodný. Právě naopak. Dokládají to nejenom známé nebankovní společnosti, které postupně snižují své úrokové sazby. Jasně to dokládá například i segment P2P půjček, které bychom do této oblasti také mohli zařadit. Poskytovatelů je hned několik a tím, o kterém je v poslední době slyšet skutečně nejvíce, je Zonky půjčka. Ta funguje na jednoduchém principu. Žadatelé o půjčku se zaregistrují, a když splní všechny podmínky, mohou se jim na požadovanou sumu složit jednotliví investoři. Daná možnost půjčky je lákavá nejenom pro celkovou rychlost vyřízení, ale i pro nízké sazby. Ty začínají již na hodnotě 3,9 procenta. To je hodnota, na kterou mnohdy nedosáhnou ani některé hypotéky. A zde přitom mluvíme o běžné spotřebitelské půjčce, která je také neúčelové.

Pro toho, kdo hledá rychlé vyřízení

Nebankovní půjčky jsou určené i pro toho, kdo hledá rychlé vyřízení. A to může být skutečně realizované třeba i v řádu několika málo minut. Jak je to možné? Je to dáno speciálním segmentem mikropůjček, které jsou v posledních letech jasným hitem. Právě SMS půjčky online jsou charakteristické tím, že mají téměř automatický schvalovací proces, díky čemuž lze právě takové rychlosti vyřízení dosáhnout. Navíc u nich není nic neobvyklého, že se vše vyřídí i bez složitého papírování, z pohodlí domova každého konkrétního žadatele. Když se podíváme na charakteristiku těchto půjček, lze ji shrnout do třech konkrétních bodů:

  • K dispozici jsou spíše tisícové částky
  • Termín splatnosti je v řádech dnů
  • Peníze se vrací jednorázově

Pro klienty, kteří hledají volnost

Posledním důkazem, že nebankovní půjčky jsou tu pro každého, je fakt, že je mohou využívat klienti., kteří hledají volnost. V čem konkrétně? Přece v možnosti využít získané finanční prostředky. Jasně totiž dominují neúčelové půjčky, a to nejenom v segmentu těch spotřebitelských. Kde je navíc možné si i vybírat, zda chcete získat peníze v hotovosti, nebo je vaším cílem raději převod na účet. Opomíjet ale nesmíme ani segment hypoték. Ty jsou i v nebankovním segmentu, a označují se jako americké hypotéky. A s nimi je pochopitelně spojena jedna hlavní výhoda, a to takové, že účel využití peněz není nutné dokládat, stejně jako není problém jejich plné čerpání, od chvíle přistavení úvěru.

Shlédněte také

Srovnáváme 3 nebankovní malé půjčky

Když se rozhodnete pro půjčku, musíte pečlivě zvážit, kde si ji vlastně sjednáte. Nemávejte nad …