Domů / Novinky / Jak si co nejvýhodněji a s jistotou půjčit od nebankovní společnosti?

Jak si co nejvýhodněji a s jistotou půjčit od nebankovní společnosti?

Když potřebujete rychle půjčit menší částku, nevyplatí se jít do banky. Na vydání kreditní karty se čeká i několik dní, brát si půjčku se splatností na několik let je zase nesmysl. Jako pomoc se nabízí nebankovní půjčky. Musíte si ale dát velký pozor na poskytovatele. Seriózního poznáte hned podle několika charakteristik.

Velká změna přichází s novelou

V prosinci 2016 vešla v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Vznikla i proto, aby „vyčistila“ nebankovní sektor a odstranila z něj podvodné firmy, které okrádají klienty. Nově může společnost poskytovat nebankovní půjčky jen v případě, když:

  • doloží kapitál ve výši 20 000 000 Kč,
  • má poskytovatel (fyzická osoba) středoškolské vzdělání,
  • má licenci od ČNB.

Informaci o tom, jestli má či nemá firma licenci, najdete na webu ČNB a většinou i na oficiálním webu nebankovní společnosti.

Hledejte skutečně férovou nabídku

Seriózní poskytovatel má férovou nabídku a nesnaží se nic skrýt za reklamní slogany. Podávat komplexní informace je například jednou ze stanov APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o zájmovou a dobrovolnou skupinu poskytovatelů nebankovních půjček. I jejich cílem je, aby na trhu působily společnosti, které klientům „nehází klacky pod nohy“, ale naopak se jim skrze atraktivní nabídku snaží poskytnout půjčku jako pomoc.

Jde vstříc skrze půjčku zdarma

Pokud nemáte s nebankovním půjčováním zkušenosti, hledejte možnost si půjčit zdarma. Oblíbená je například rychlá půjčka zdarma od Via SMS s.r.o. (jedna za zakládajících firem APNÚ). Nabízí půjčku na 30 dní ve výši až 8000 Kč. Když peníze vrátíte včas, nezaplatíte ani korunu navíc. A kdy je vhodné si půjčit? Půjčujte si jen ve chvíli, kdy nemáte jinou možnost. Peníze navíc se hodí před výplatou, nebo když máte nečekaný výdaj (například nedoplatek za elektřinu apod.). Naopak není příliš rozumné si půjčovat na věci, které vlastně nutně nepotřebujete, jako je například dovolená aj.

Shlédněte také

Srovnáváme 3 nebankovní malé půjčky

Když se rozhodnete pro půjčku, musíte pečlivě zvážit, kde si ji vlastně sjednáte. Nemávejte nad …